Naar de inhoud
Vergelijkingen

Beste Draagbare Powerstation 2026: De 6 Beste Modellen Vergeleken

EcoFlow DELTA 3 Plus, Anker SOLIX C1000 Gen 2, BLUETTI Elite 100 V2, Jackery, DJI en RIVER 3 Plus vergeleken: Wh vs W, LiFePO4, UPS-modus, zonne-ingang, app en gebruiksduur voor kamperen, camper en stroomuitval.

MS
Miguel Serenite
Gepubliceerd op 9 oktober 202610 min leestijd
Draagbaar powerstation dat 's nachts een verlicht kampement met tenten en lichtsnoeren voedt

Snel antwoord

Wat is het beste draagbare powerstation in 2026?

  1. Beste keuze overall

    EcoFlow DELTA 3 Plus

    1.024 Wh LiFePO4, 1.800 W, UPS, 1.000 W zonne-ingang en een zeer complete wifi/Bluetooth-app: de ideale balans voor huis, tuin en camper.

    Bekijk op Amazon →
  2. Beste prijs-kwaliteitverhouding

    BLUETTI Elite 100 V2

    Zelfde capaciteit als de DELTA 3 Plus, 1.000 W zonne-ingang, UPS van 10 ms en 11,5 kg, doorgaans gunstiger gepositioneerd.

    Bekijk op Amazon →
  3. Ideaal voor licht kamperen

    EcoFlow RIVER 3 Plus

    Slechts 4,7 kg voor 286 Wh en 600 W, UPS onder 10 ms en uitbreidbaar tot 858 Wh: perfect voor de tent of als routerback-up.

    Bekijk op Amazon →

Amazon-affiliatelinks: commissie zonder extra kosten voor jou.

Het beste draagbare powerstation in 2026 voor de meeste huishoudens is de EcoFlow DELTA 3 Plus: een LiFePO4-accu van 1.024 Wh, 1.800 W continu vermogen, een UPS-functie en volledige bediening via de app over wifi en Bluetooth. Zoek je iets lichters voor kamperen of de camper, dan volstaat de EcoFlow RIVER 3 Plus (286 Wh, 4,7 kg) voor kleine apparaten, terwijl de BLUETTI Elite 100 V2 dezelfde capaciteit als de DELTA 3 Plus biedt met een zonne-ingang van 1.000 W.

Deze vergelijking is gebaseerd op specificaties van fabrikanten, gepubliceerde onafhankelijke reviews en geverifieerde ervaringen van kopers. We leggen ook uit hoe je de werkelijke gebruiksduur van je apparaten berekent, want daar gaan de meeste aankopen mis.

Wh of W: twee getallen die je nooit mag verwarren

Elk draagbaar powerstation vermeldt twee hoofdwaarden, en die meten iets totaal anders.

  • Capaciteit, in wattuur (Wh): de grootte van de "tank". Een accu van 1.024 Wh kan in theorie één uur lang 1.024 W leveren, of ongeveer tien uur lang 100 W.
  • Uitgangsvermogen, in watt (W): het maximum dat de omvormer op een bepaald moment kan leveren. Een waterkoker van 2.000 W start niet op een station dat beperkt is tot 1.500 W, zelfs niet met een volle accu.

Fabrikanten noemen ook een piekvermogen (surge) voor de aanloopstroom van een koelkastcompressor, en soms een boostmodus (X-Boost bij EcoFlow, "lifting" bij BLUETTI) die bepaalde resistieve apparaten boven het nominale vermogen laat werken door de spanning te verlagen. Dat werkt voor een waterkoker of föhn, niet voor gevoelige elektronica.

De modellen uit deze gids

Amazon-affiliatelinks: wij ontvangen een commissie, zonder extra kosten voor jou.

Zo bereken je de werkelijke gebruiksduur

De omvormer die de gelijkstroom van de accu omzet in 230 V wisselstroom verbruikt zelf ook energie. In de praktijk is ongeveer 85% van de capaciteit echt beschikbaar op de stopcontacten (iets meer via USB-C, omdat de omzetting wegvalt). De eenvoudige formule:

Gebruiksduur (uur) ≈ capaciteit (Wh) × 0,85 ÷ verbruik van het apparaat (W)

Enkele voorbeelden met een station van 1.024 Wh, dus zo'n 870 Wh bruikbaar:

  • Modem en router (ongeveer 15 W): 870 ÷ 15 ≈ 58 uur, meer dan twee dagen internet tijdens een stroomstoring.
  • Laptop (ongeveer 60 W tijdens het laden): 870 ÷ 60 ≈ 14 uur werken.
  • Compressorkoelbox (gemiddeld ongeveer 40 W): 870 ÷ 40 ≈ 21 uur, genoeg voor een kort camperweekend met wat bijladen overdag.
  • Recente huishoudkoelkast (ongeveer 1 kWh per dag): net geen volledige dag, op voorwaarde dat het piekvermogen de start van de compressor aankan.
  • Waterkoker van 2.000 W: alleen mogelijk op een station dat continu 2.000 W levert; elke verwarmde liter kost ongeveer 0,1 kWh.

Met een klein station van 286 Wh (zo'n 240 Wh bruikbaar) laad je een smartphone een stuk of vijftien keer op of laat je een led-lichtsnoer van 10 W ongeveer twintig uur branden. Om het exacte verbruik van je apparaten te kennen, blijft een slimme stekker met energiemeting het betrouwbaarste hulpmiddel.

De belangrijkste aankoopcriteria

LiFePO4-chemie en aantal cycli

Alle stations in deze vergelijking gebruiken LiFePO4-cellen (lithium-ijzerfosfaat, of LFP). Deze chemie is thermisch stabieler dan de NMC van oudere generaties en houdt veel meer cycli vol: fabrikanten noemen doorgaans 3.000 tot 4.000 cycli voordat de capaciteit zakt naar 70 of 80% van het origineel. Zelfs bij dagelijks gebruik is dat zo'n tien jaar. De keerzijde: LFP is bij gelijke capaciteit iets zwaarder.

UPS-modus bij stroomuitval

Met een UPS-functie (ononderbroken stroomvoorziening) kun je het station permanent tussen het stopcontact en je apparaten laten staan: valt de stroom uit, dan neemt het binnen milliseconden over. Een omschakeltijd van 10 tot 20 ms is genoeg voor een router, een desktop-pc of een aquarium. Raadpleeg voor medische apparatuur altijd eerst de fabrikant van het apparaat en je arts voordat je op een station vertrouwt.

Zonne-ingang

Voor gebruik zonder netstroom bepaalt het zonne-ingangsvermogen (MPPT) hoe snel je oplaadt. Met 400 W goed gerichte panelen is een station van 1 kWh in enkele uren volle zon weer vol; met 1.000 W in één tot twee uur. Controleer ook het toegestane spanningsbereik, want dat bepaalt hoeveel panelen je in serie kunt schakelen.

Gewicht en formaat

Rond 1 kWh moet je rekenen op 10,8 tot 14,2 kg: met één hand een paar meter te dragen, niet over een wandelpad. Voor wandeltochten of een kleine kofferbak is een model onder 300 Wh verstandiger.

App en connectiviteit

Een app toont het actuele verbruik en de resterende gebruiksduur, en laat je een uitgang uitschakelen, de laadsnelheid beperken of een ontlaadgrens instellen. Via wifi volg je het station op afstand (handig om een vriezer in de gaten te houden tijdens een stroomstoring); met alleen Bluetooth moet je in de buurt blijven.

De 6 beste draagbare powerstations van 2026

1. EcoFlow DELTA 3 Plus — beste keuze overall

De EcoFlow DELTA 3 Plus combineert 1.024 Wh LiFePO4 met 1.800 W continu vermogen, plus X-Boost om bepaalde resistieve apparaten tot 2.400 W te voeden. Hij accepteert tot 1.000 W zonne-energie, laadt via het stopcontact van 0 naar 80% in minder dan 50 minuten en heeft een UPS-functie. EcoFlow noemt 4.000 cycli voordat de capaciteit onder 80% zakt.

Sterke punten: zeer uitgebreide EcoFlow-app via wifi en Bluetooth, elf uitgangen, stille werking, uitbreidbaar tot ongeveer 3 kWh met extra accu's.

Beperkingen: 12,5 kg, iets zwaarder dan de Anker of Jackery met vergelijkbare capaciteit.

Voor wie: huishoudens die één veelzijdig apparaat willen voor stroomstoringen, de tuin en camperweekends.

2. Anker SOLIX C1000 Gen 2 — 2.000 W in een compacte behuizing

De Anker SOLIX C1000 Gen 2 levert continu 2.000 W uit 1.024 Wh en kan daardoor een waterkoker of kleine oven laten werken zonder verlaagde spanning. Volledig opladen via het stopcontact duurt volgens Anker 49 minuten, de zonne-ingang gaat tot 600 W en de UPS schakelt in minder dan 10 ms om. Anker noemt minstens 80% capaciteit na 4.000 cycli.

Sterke punten: slechts 11,3 kg voor 2.000 W, compact formaat, snelle UPS, bediening via de Anker-app.

Beperkingen: lagere zonne-ingang dan EcoFlow of BLUETTI.

Voor wie: iedereen die keukenapparaten of zwaar gereedschap wil aansluiten, op de camping of thuis.

3. BLUETTI Elite 100 V2 — beste verhouding tussen capaciteit en uitrusting

De BLUETTI Elite 100 V2 biedt 1.024 Wh, 1.800 W continu (2.700 W in liftingmodus voor resistieve apparaten) en een royale zonne-ingang van 1.000 W. Hij weegt 11,5 kg bij een volume van 17 liter, met een UPS van 10 ms en een USB-C-poort van 140 W. BLUETTI noemt meer dan 4.000 cycli.

Sterke punten: uitstekende zonne-ingang, BLUETTI-app via wifi en Bluetooth met laadmodi Standaard, Stil en Turbo, doorgaans gunstiger gepositioneerd dan de DELTA 3 Plus.

Beperkingen: minder aansluitingen dan de EcoFlow (negen uitgangen in totaal).

Voor wie: gebruikers die inzetten op zonne-energie, in de tuin of voor langere autonomie.

4. Jackery Explorer 1000 v2 — de lichtste rond 1 kWh

De Jackery Explorer 1000 v2 biedt 1.070 Wh in 10,8 kg, de beste energiedichtheid in deze vergelijking. Hij levert 1.500 W continu (3.000 W piek), met een UPS-omschakeltijd van maximaal 20 ms. Snelladen in één uur activeer je via de Jackery-app. De fabrikant noemt 4.000 cycli voordat de capaciteit onder 70% zakt. Op zonne-energie duurt het ongeveer 3,8 uur met twee panelen van 200 W.

Sterke punten: laag gewicht, in Europa breed verkrijgbaar merk, eenvoudige app met stille laadmodus.

Beperkingen: 1.500 W is te weinig voor een gewone waterkoker of kachel; trager opladen op zonne-energie.

Voor wie: kamperen met de auto en wie zijn station vaak verplaatst.

5. DJI Power 1000 V2 — de krachtigste en best uitbreidbare

De DJI Power 1000 V2 levert volgens DJI 2.600 W continu uit 1.024 Wh, het hoogste vermogen in deze vergelijking. Hij laadt in 37 minuten van 0 naar 80%, heeft twee USB-C-poorten van 140 W en ondersteunt tot vijf uitbreidingsaccu's. DJI noemt meer dan 80% capaciteit na 4.000 cycli, en het station wordt bediend via de DJI Home-app over wifi en Bluetooth.

Sterke punten: uitzonderlijk uitgangsvermogen, zeer snel opladen, ruime uitbreidbaarheid, stille werking.

Beperkingen: 14,2 kg, de zwaarste in de selectie; slechts twee stopcontacten in de Europese versie.

Voor wie: videomakers, gebruikers van elektrisch gereedschap en wie een uitbreidbare energiereserve wil opbouwen.

6. EcoFlow RIVER 3 Plus — de compacte voor licht kamperen

De EcoFlow RIVER 3 Plus heeft een ander doel: 286 Wh, 600 W continu (1.200 W met X-Boost) en slechts 4,7 kg. Hij accepteert 220 W zonne-energie, schakelt in minder dan 10 ms over op UPS en is met een extra accu uit te breiden tot 858 Wh. EcoFlow noemt 3.000 cycli tot 80% capaciteit.

Sterke punten: makkelijk mee te nemen, app via wifi en Bluetooth, ideaal als UPS voor een router of thuiswerkplek.

Beperkingen: beperkte capaciteit voor een koelbox gedurende meerdere dagen; niet bedoeld voor huishoudtoestellen.

Voor wie: uitstapjes met de auto, festivals, werken in de tuin en routerback-up.

Vergelijkingstabel

ModelCapaciteit / vermogenGewichtMax. zonne-ingangAppIdeaal voor
EcoFlow DELTA 3 Plus1.024 Wh / 1.800 W12,5 kg1.000 WWifi + BluetoothAllround, stroomstoringen
Anker SOLIX C1000 Gen 21.024 Wh / 2.000 W11,3 kg600 WAnker-appZware apparaten
BLUETTI Elite 100 V21.024 Wh / 1.800 W11,5 kg1.000 WWifi + BluetoothZonne-energie, tuin
Jackery Explorer 1000 v21.070 Wh / 1.500 W10,8 kgTwee panelen van 200 WJackery-appKamperen met de auto
DJI Power 1000 V21.024 Wh / 2.600 W14,2 kgVia DJI-adapterWifi + BluetoothVermogen, uitbreidbaarheid
EcoFlow RIVER 3 Plus286 Wh / 600 W4,7 kg220 WWifi + BluetoothLicht kamperen, router-UPS

Bekijk alle beschikbare modellen in onze rubriek outdoor-powerstations.

Fouten die je moet vermijden

  • Alleen op capaciteit kopen: 1.000 Wh met 1.500 W uitgang laat nooit een apparaat van 2.000 W werken.
  • Omzettingsverliezen vergeten: reken op de stopcontacten op zo'n 15% minder dan de opgegeven capaciteit.
  • Zonne-energie overschatten: een paneel van 200 W levert zelden 200 W; stand, seizoen en bewolking verlagen de opbrengst sterk.
  • Gewicht onderschatten: boven 10 kg gaat een station van de auto naar de kampeerplek, niet over een wandelpad.
  • Het station aansluiten op de meterkast: terugleveren via een stopcontact is gevaarlijk; elke aansluiting op de huisinstallatie vereist een geschikte voorziening die door een erkend installateur wordt geplaatst.

Veiligheid: regen, ventilatie en opslag

Een draagbaar powerstation is niet gemaakt voor regen. Gebruik het onder een tent, luifel of in het voertuig, beschermd tegen spatten en vocht, en zet het nooit direct op nat gras. Kabels en zonnepanelen hebben hun eigen beschermingsklasse: controleer die in de handleiding.

Houd de ventilatieroosters altijd vrij: omvormer en lader worden warm, vooral bij snelladen of hoog vermogen. Dek het station niet af, sluit het niet op in een gesloten kist terwijl het stroom levert en vermijd langdurige felle zon. Zet het in de camper stevig vast, zodat het bij het remmen geen projectiel wordt.

Voor langdurige opslag adviseren de meeste fabrikanten de accu rond 50 tot 60% te houden en elke drie tot zes maanden bij te laden. Respecteer het laadtemperatuurbereik in de handleiding, zeker in de winter: een LiFePO4-accu mag niet worden opgeladen onder de grenzen die de fabrikant opgeeft.

Combineer je een station met panelen, dan legt onze gids over het zonnepaneel voor het balkon het verschil uit met een netgekoppelde installatie, en ons artikel over slimme solar buitenverlichting maakt de tuinuitrusting compleet.

Eindoordeel

Voor gemengd gebruik in huis, tuin en camper is de EcoFlow DELTA 3 Plus de meest evenwichtige keuze: voldoende capaciteit, een doordachte app, UPS en een sterke zonne-ingang. De BLUETTI Elite 100 V2 is een zeer nauw alternatief, vooral interessant als zonne-energie centraal staat. Moet je apparaten van 2.000 W of meer voeden, kies dan voor de Anker SOLIX C1000 Gen 2 of de DJI Power 1000 V2. En voor licht kamperen en routerback-up doet de EcoFlow RIVER 3 Plus het prima, voor een fractie van het gewicht.

Veelgestelde vragen

Welke capaciteit kies je voor een draagbaar powerstation?
Voor telefoons, laptop en lampen op de camping volstaat 250 tot 500 Wh. Voor een compressorkoelbox, een camperweekend of de router tijdens een stroomstoring mik je op ongeveer 1.000 Wh. Reken: capaciteit × 0,85 ÷ verbruik van het apparaat = uren gebruiksduur.
Kan een powerstation een koelkast voeden tijdens een stroomstoring?
Ja, zolang het piekvermogen de start van de compressor aankan. Een recente koelkast verbruikt vaak zo'n 1 kWh per dag: een station van 1.024 Wh houdt hem net geen dag draaiende, langer als je de deur weinig opent.
Wat is de UPS-modus van een powerstation?
Het station blijft aan het stopcontact en voedt je apparaten rechtstreeks. Valt de stroom uit, dan schakelt het binnen milliseconden over op de accu (10 ms bij Anker, BLUETTI en RIVER 3 Plus, maximaal 20 ms bij Jackery), snel genoeg zodat een router of computer niet herstart.
Kun je een powerstation in de regen gebruiken?
Nee. Deze stations zijn niet gemaakt om aan regen te worden blootgesteld. Zet het onder een luifel, in de tent of in het voertuig, beschermd tegen spatten en met vrije ventilatieroosters. Alleen zonnepanelen en kabels voor buitengebruik blijven buiten.
Hoe lang gaat een LiFePO4-accu mee?
Fabrikanten noemen 3.000 tot 4.000 volledige cycli voordat de capaciteit zakt naar 70 of 80% van het origineel, dus zo'n tien jaar, zelfs bij dagelijks gebruik. Bewaar de accu rond 50 tot 60% en laad hem elke drie tot zes maanden bij om hem te sparen.
Kan ik een powerstation aansluiten op de elektrische installatie van mijn huis?
Niet via een stopcontact: stroom terugleveren in het circuit is gevaarlijk voor jou en voor netwerktechnici. Sluit je apparaten rechtstreeks aan op het station. Een aansluiting op de meterkast vereist een geschikte voorziening, geplaatst door een erkend installateur.

Artikel uit onze complete gids

Slimme Tuin & Buitenruimte →

Gerelateerde artikelen